ЩОДЕННИК САМОКОНТРОЛЮ ЯК ЗАСІБ ІНФОРМАЦІЇ ПРО СТАН ЗДОРОВ’Я ТА ДОДАТКОВІ ЗНАННЯ ДЛЯ СТУДЕНТІВ ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ ОСВІТИ ТЕХНІЧНОГО НАПРАВЛЕННЯ

  • О.М. Чиченьова
  • І. В. Новікова
Ключові слова: студент, фізичне виховання, фізична культура, здоров’я, щоденник, самоконтроль, дослідження, знання.

Анотація

В роботі розглянуто доцільність використання методичного засобу, у дисципліні фізичне виховання це щоденник самоконтролю студента. Головним завданням навчального процесу у закладах вищої освіти є постачання Державі висококваліфікованих фахівців. Напрями будівництва сучасної вищої школи повинні мати риси ефективності, досконалості, раціональності у виборі способів по реалізації цих планів. Відношення молодого спеціаліста до занять з фізичного виховання, до активного способу життя, до додаткових знань, які допоможуть визначити функціональний стан організму і його систем, визначити стан фізичної підготовки є однією складовою частиною до фундаментального заснування у свідомості студента моди на здоров’я - ведення здорового способу життя. У роботі надані погляди і трактування різних людей щодо користі витраченого часу і зусиль на систематичні дослідження та заповнення інших особистих даних студента у щоденнику. Основними аргументами, що свідчить проти запровадження такого контролю це напружений графік навчання, ліміт вільного часу, недостовірність наданих результатів досліджень. Активізація мотивів до залучення і впровадження нових методик є невід’ємною частиною роботи викладачів. Мотивації допоможуть спрямувати зусилля усіх причетних до більш, позитивного, відповідального ставлення молоді до культури здоров’я. Статистичні дані, що наведені у роботі свідчать про критичний стан здоров’я українців, про малий відсоток залучення населення, до занять фізичною культурою та спортом. У порівнянні з державами Європи, Україна в цій області має дійсно більш декларативний характер розвитку, а не практичний. Змінити таке положення справ, першочергове завдання як державних органів так і викладачів різних закладів освіти. І може так статися, що однією із цеглинок у побудові моделі сучасного, всебічно освіченого фахівця, буде саме щоденник самоконтролю, який вже сьогодні надасть знання, що будуть доречні у майбутньому житті.

Посилання

Berdennikov N. Medentsev V. Panov N. (2006), - Organizational and methodological support of the educational process in higher education institutions, Tutorial, St. Petersburg, D.A.R.K, 76p.

Vikhlyaev Y. (2006), - Methodical materials for the theoretical section of the discipline of physical culture for students of the faculties of NTUU KPI, Kyiv Politechnic, 81p.

Evdokimov V. Pokrova L. Agapova T. Lutsenko V. (2003), - Independent work of students, Tutorial, Kharkov, KhDGU, 56p.

Order of the Ministry of Education and Science of Ukraine “On approval of the recommendation on the strategic development of physical education and sports student youth for the period up to 2025”, (2021), № 193.

Ovcharenko T. (2002) - The system of independent work of students in the course of theory and methods of physical education, Tutorial, Lutsk, Tower, 43p.

Resolution of the Cabinet Ministers of Ukraine “On approval of the procedure for conducting an annual assessment of physical fitness of the population of Ukraine” (2005), №1045

Resolution of the Cabinet Ministers of Ukraine “Strategy for the development of physical culture and sports for the period up to 2028” (2020), №1089.

Опубліковано
2021-06-22
Як цитувати
Чиченьова, О., & Новікова , І. В. (2021). ЩОДЕННИК САМОКОНТРОЛЮ ЯК ЗАСІБ ІНФОРМАЦІЇ ПРО СТАН ЗДОРОВ’Я ТА ДОДАТКОВІ ЗНАННЯ ДЛЯ СТУДЕНТІВ ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ ОСВІТИ ТЕХНІЧНОГО НАПРАВЛЕННЯ. Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (фізична культура і спорт), (6(137), 131-133. https://doi.org/10.31392/NPU-nc.series15.2021.6(137).30