ОРГАНІЗАЦІЙНА СИСТЕМА ГОЛЬФУ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ

  • І. Павлюк
Ключові слова: гольф, гольфісти з вадами зору, система змагань, організаційні структури, Асоціація гольфу для людей з вадами зору.

Анотація

В статті проведений ретроспективний аналіз виникнення, становлення та розвитку гольфу для осіб з вадами зору. Досліджена хронологія виникнення перших організаційно-управлінських структур гольфу сліпих на міжнародному рівні та на рівні окремих держав, їх реорганізація та подальший розвиток. Розглянуто класифікацію спортсменів- гольфістів з вадами зору, та загальну міжнародну систему підрахунку гандикапу, що гарантує, однаковий розрахунок гандикапів в усіх країнах-членах. Висвітлено роботу країн-членів Асоціації гольфістів з вадами зору, яка на сьогоднішній день користується єдиною швидкозростаючою базою даних про гравців, тренерів та волонтерів. Проаналізовано систему змагань, і визначено, що щорічно проводиться шість або сім національних відкритих чемпіонатів, а кожні два роки проводяться чемпіонати світу з гольфу для людей з вадами зору. Підсумовано, що проведений історичний аналіз розвитку гольфу для людей з вадами зору дозволяє стверджувати, що основною тенденцією його розвитку є ріст його популярності і істотний ріст географії поширення, формуванням національних організаційних структур та структур управління гольфом для людей з вадами зору на міжнародному рівні. Організаційно-управлінські системи гольфу для людей з вадами зору представлені системою підготовки, а також системою змагань, в рамках якої об'єднані спортивні і рекреаційні напрямки.

Посилання

Ripa M.D, Korolkov A.N, Fesenko V.A, (2018), Golf for people with disabilities: a textbook - "Editus",. - 228 p.

Pavliuk I., Rastvortsev R. (2020), Environment safety and preservation of the natural on the ecological golf course / Pavliuk Irina, Rastvortsev Roman// Proceedings of the XIX International scientific-practical Internet conference "Problems and prospects of modern science in Europe and Asia »// Collection of scientific works, p 84-86.

Blind golf: Impairment 'won't stop me playing'. – 2019. – available at: https://www.bbc.com/news/av/uk-england- cambridgeshire-49002719

The International Blind Golf Association available at: https://www.internationalblindgolf.com/.

IBGA Competition Guidance [Електронний ресурс] available at: https://www.internationalblindgolf.com/guidance.html. 6.Handicap System available at: https://www.internationalblindgolf.com/handicaps.htmlThe United States Blind Golf Association available at: https://usblindgolf.com/.

Опубліковано
2021-01-27
Як цитувати
Павлюк , І. (2021). ОРГАНІЗАЦІЙНА СИСТЕМА ГОЛЬФУ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ. Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (фізична культура і спорт), (1(129), 77-80. https://doi.org/10.31392/NPU-nc.series15.2021.1(129).15