СПОСОБИ ФОРМУВАННЯ МОТИВАЦІЇ У СТУДЕНТІВ ЗВО ДО ЗАНЯТЬ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

  • О.А. Череповська
Ключові слова: фізичне виховання, студентська молодь, мотивація.

Анотація

В останній час дисципліна «Фізичне виховання» втрачає свої популярність, позиції та престиж серед учнівської та студентської молоді. Підростаюче покоління використовує всі можливості, щоб уникнути фізичних навантажень в рамках навчального предмету як в школі, так і в закладах вищої освіти. Причин для подібної поведінки достатньо: відношення до фізичного виховання і спорту в сім‟ї, застаріла схема проведення та шаблонність уроків, недостатня практична кваліфікація викладачів, відсутність креативу викладання та сучасних напрямків в навчальному процесі. В ситуації, що склалась молода людина має надзвичайно мало мотивів для свідомого і сумлінного відвідування занять з фізичного виховання та плідної роботи в його межах. Беручи до уваги все вищенаведене, перед викладачами фізичного виховання постає завдання підняти престиж дисципліни «Фізичне виховання» та вмотивувати студентів до фізичних навантажень, як в рамках навчальної дисципліни, так і за межами освітніх закладів. В цій роботі ми спробували окреслити засоби, які допоможуть підвищити мотивацію молоді в даному питанні.

Посилання

Basic aerobics in wellness fitness‘‘ (2006), ―OOO UIC ―VIEK‖, 72 p.

Zvarishzuik O.M. (2002), ―Education of responsibility for one's physical condition (in the example of the senior classes: guidelines for physical education teachers)‖, Lviv.

Ivanchenko L.P., (2007), ―Formation of motivation in adolescents to systematic physical education and sports, Theory and methods of physical education, Lugansk, 20 p.

Lapshyna G.G., Cherepovska O.A., Derbaba L. and Dmytriv R. (2018), ―Theoretical preparation of students of higher education institutions in the subject of physical education‖, Lviv, Polygraphist.

Leont'ev A.N. (1972), ―Motives and emotions‖, Moscow, 39 p.

Leshchenko G.A.,(2002) ―Formation of positive motivation of schoolchildren to systematic exercise exercises, Theory of Learning, Krivoy Rog, 18 p.

Cherepovska O.A. and Palagnuik T.V., (2006), ―Aerobics: guidelines for conducting aerobic dance classes with female students I-II courses of higher education‖, Lviv, Vydavnytstvo NU LP.

Elliot A. and Dweck C., (2005), ―Handbook of Competence and Motivation, Guilford Press.

Shlosberg S. and Neporent L., (2010), ―Fitness‖, John Wiley and sons.

Опубліковано
2020-09-27
Як цитувати
Череповська, О. (2020). СПОСОБИ ФОРМУВАННЯ МОТИВАЦІЇ У СТУДЕНТІВ ЗВО ДО ЗАНЯТЬ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ. Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (фізична культура і спорт), (5(125), 160-163. https://doi.org/10.31392/NPU-nc.series15.2020.5(125).32